Заходи до дня народження Тараса Шевченка у Журавлівському ЗЗСОО
Уклін тобі, Тарасе!
Навесні ,коли тануть сніги
І на рясті заграє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуємо пам'ять Шевченка.
В історії кожного народу є імена, які він свято береже у своїй пам’яті і з великою любов’ю та повагою передає із покоління в покоління. Є таке ім’я і у нашого народу – Тарас Григорович Шевченко. Не було і немає в Україні поета, який був би йому подібний. Саме він і повернув народу його голос – українську мову. Для кожного з нас ім’я Шевченка є святим.
9 березня у Журавлівському ЗЗСО І-ІІ з метою поглиблення знань учнів та вияву поваги і любові до Кобзаревого слова було проведено виховні заходи, метою яких було на прикладі життя й діяльності Кобзаря виховувати любов до рідної землі, свого народу, мови і культури; сприяти усвідомленню власної ролі й відповідальності в майбутньому за долю нашої держави; вшанувати пам'ять геніального українського поета.
Відповідно до спланованих заходів було оформлено виставку творчих робіт «Вінок Кобзареві»:
Учні 9 класу(уч.Гречанюк Л.О.) підготували урок позакласного читання «Нам треба твого голосу, Тарасе!»». Цікаво та змістовно звучали на уроці повідомлення про віхи творчості Шевченка, про маловідомі та цікаві факти з його біографії. Діти декламували улюблені поезії Кобзаря, інсценізували уривки з його творів.
З метою популяризації творчої спадщини Т.Г.Шевченка учні закладу долучилися до написання есе «Мій Шевченко».
Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка — живе і вічне. Вивчаймо його, думаймо над його істиною, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу. І серед них — найперший і найголовніший:
Свою Україну любіть,
Любіть її… Во время люте,
В останню тяжкую минуту
За неї Господа моліть.