Всеукраїнський тиждень права у Барській ЗОШ І-ІІІ ст.№3

Дата: 15.12.2017 14:33

З 4 по 10 грудня в ЗОШ І-ІІІ ст.№3 пройшов традиційний Всеукраїнський тиждень права. В рамках тижня були проведені заходи, спрямовані на забезпечення захисту прав дитини, дотримання національних, загальнолюдських моральних принципів та традицій, підвищення правової освіти школярів, формування в учнів свідомого ставлення до необхідності поважати норми права та законності.
Тиждень розпочався відкриттям книжкової виставки «Знати закони - бути захищеним» (відповідальна - бібліотекар школи Кльоц О.Л.) та презентацією учнями - старшокласниками стіннівки «Всеукраїнський тиждень права» (відповідальна - вчителька історії та правознавства Стребкова С.П.). Члени учнівського самоврядування школи підготували тематичну газету «10 грудня - Міжнародний день прав людини» (відповідальна - педагог-організатор Кобиль М.А.). Активно протягом тижня працювала лекторська група «Правовик», яка складається із числа учнів школи. Члени лекторської групи ознайомили школярів 3-11 класів з основними статтями Загальної декларації прав людини та Конвенції ООН про права дитини. Особливу увагу лектори звернули на профілактику злочинності в дитячому середовищі (керівник лекторської групи - Стребкова Світлана Петрівна). Окрім того, Світлана Петрівна організувала виставку малюнків та плакатів «Я і мої права», разом із класними керівниками Гуцалюк Н.Р. (6-А кл.) та Катрін А.А.(6-Б кл.) підготувала та провела правознавчу абетку «Чи знаєш ти свої права», конференцію «Права і свободи громадян – пріоритетні цінності демократії» (для учнів 9-х класів), засідання «круглого столу» «Життя без насильства» (для учнів 9-11класів), в якому взяли участь працівники Барського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Смотрицька Л.К. та Корецька О.А. Представники служби провели з учнями тренінг «Чи знаєш ти свої права» та розповіли про випадки порушень прав дитини в нашому місті.
Також учні 10-11 класів взяли активну участь у інформаційно-просвітницькому заході «Не заблукайте у лабіринтах закону», який пройшов у Барській районній бібліотеці, та у Всеукраїнському уроці права, який було проведено у Барському гуманітарно-педагогічному коледжі.
Цікаво та змістовно пройшли Всеукраїнські уроки права, які провели класні керівники 1-11 класів. Заслуговують на увагу виховні години «Правова абетка» ( 1-А кл., кл. кер. Кальчук Л.В.) , «Твої права, дитино» ( 1-Б кл., кл.кер. Жилінська Т.В.), засідання клубу правознавців «Великі права маленької людини» ( 2-А кл., кл.кер. Іванцова Г.В.), усний журнал «Права дитини» (2-Б кл., кл.кер. Борсолюк Л.І.), гра-тренінг «Знай свої права, дитино!» ( 3-А кл., кл.кер. Пацанюк І.М.), година спілкування «Ти на життя і щастя маєш право» (3-Б кл., кл.кер. Нагребецька О.Р.), урок-подорож «Права Дитини» ( 4-А кл., кл.кер.Стадній Л.М.), виховна година «Мої права та обов’язки» (4-Бкл., кл.кер.Завадська О.В.), година спілкування «Немає прав без обов’язків» (5-А кл., кл.кер.Кучерук Н.В.), виховна година «Права та обов’язки громадян» (5-Б кл., кл.кер. Капусевич В.В.), тематичний діалог «Я людина, а отже я маю права» (7-А кл., кл.кер. Толстова Т.С.), тематичний діалог «Права я знаю, а чи виконую свої обов’язки» (7-Бкл., кл.кер. Суконнік О.Е.), година спілкування «Знай свої права та обов’язки» ( 8-Акл., кл.кер. Трохимчук З.Є.), «круглий стіл» «Знаємо права, виконуємо обов’язки» (8-Б кл., кл.кер.Стаднік І.А.).